Blog firmy Anmix

ANMIXRENT

Gdzie mają zastosowanie podnośniki nożycowe?

Podnośniki, co do zasady, wykorzystuje się podczas pracy na wysokościach. Ze względu na to, że wyróżnić można przynajmniej kilka typów tego rodzaju urządzeń, każdy z nich znajduje nieco inne zastosowania. Jednym z nich jest podnośnik nożycowy. Ten jest wyposażony w dużą platformę roboczą, zabezpieczoną barierkami, która jest przystosowana do podnoszenia zarówno materiałów, jak i ludzi. Przy jakich pracach się przydaje taki podnośnik?

Czytaj więcej
ANMIXRENT

Jak używać bezpiecznie podnośników koszowych?

Podnośniki koszowe, czyli zwyżki, są popularnym urządzeniem wykorzystywanym przez straż pożarną, pogotowie energetyczne, ekipy budowlane, czy rolników. Umożliwiają prowadzenie prac nawet na znacznych wysokościach. W trakcie ich użytkowania bardzo ważne jest przestrzeganie zasad BHP oraz dobra znajomość tego urządzenia.

Czytaj więcej
ANMIXRENT

Jakie są na rynku rodzaje podnośników?

Prace na wysokościach, jak wieszanie billboardów, wymagają zastosowania specjalistycznych urządzeń, w tym maszyn dźwigowych, jak np. podnośniki. Przede wszystkim muszą odznaczać się one bezpieczeństwem i niezawodnością. Dlatego nie wolno zapominać o regularnej konserwacji i serwisie urządzenia. Na rynku dostępne są różne rodzaje podnośników, które dzielą się zależnie od sposobu podnoszenia lub rodzaju napędu na koszowe i nożycowe oraz elektryczne i spalinowe.

Czytaj więcej
ANMIXRENT

Kiedy stosować podesty ruchome, a kiedy koszowe?

Chyba nikogo nie trzeba przekonywać, że bez nowoczesnych podnośników realizacja usług w wielu branżach byłaby o wiele trudniejsza. Firmy remontowe, budowlane, montażowe, dekoracyjne itp. wykonywałyby swoje zlecenia o wiele dłużej i zapewne – mniej precyzyjnie. Jak specjaliści dobierają odpowiedni podnośnik do danego zadania? Kiedy lepiej sprawdzi się podest ruchomy, a kiedy podnośnik koszowy? Sprawdźmy!

Czytaj więcej
ANMIXRENT

Jak prawidłowo używać podnośnika koszowego?

Podnośniki koszowe znacząco ułatwiają wykonywanie obowiązków służbowych pracownikom wielu różnych branż. Bez nich praca na wysokości byłaby nie tylko mniej wygodna, ale przede wszystkim niebezpieczna. Aby jednak montaże czy naprawy przeprowadzane z ich użyciem nie stanowiły dla nikogo zagrożenia, należy ich prawidłowo używać. Co warto wiedzieć na ten temat?

Czytaj więcej
ANMIXRENT

Dlaczego lepiej wynająć podnośnik, niż kupować?

Nawet osoby spoza branży zapewne domyślają się, że prace na wysokości o wiele wygodniej i bezpieczniej wykonuje się z pomocą nowoczesnego podnośnika niż na drabinie lub rusztowaniu. Wiele firm budowlanych, remontowych i instalacyjnych na pewnym etapie swojej działalności staje przed wyborem: kupić własny podnośnik, czy lepiej go wynajmować? Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Co trzeba wziąć pod uwagę?

Czytaj więcej
ANMIXRENT

Wynajem podnośnika z operatorem czy bez?

Podnośniki, zarówno nożycowe, jak i koszowe, pozwalają na bezpieczną i wygodną pracę na wysokościach. Firmy oferujące wynajem podnośnika, zazwyczaj umożliwiają skorzystanie z samego urządzenia, lub też wynajęcie go wraz z doświadczonym operatorem. Która z tych opcji jest lepszym wyborem i dlaczego?

Czytaj więcej
ANMIXRENT

Jak bezpiecznie wykonywać prace montażowe na wysokości?

Praca na wysokości zawsze wiąże się z ryzykiem upadku. Mimo udoskonalanych środków ochrony osobistej i wciąż zaostrzanych przepisów BHP, to właśnie upadki z wysokości wciąż stanowią dużą część wszystkich wypadków przy pracy. Planując nawet drobne prace montażowe na wysokości, warto dobrze się do nich przygotować, dbając o najmniejszy aspekt bezpieczeństwa.

Czytaj więcej
ANMIXRENT

Czy obsługa podnośników wymaga specjalnych uprawnień?

Podnośniki są urządzeniami, które pozwalają na wykonywanie różnych rodzajów robót na wysokości. Ponieważ wiąże się to z podwyższonym ryzykiem wypadku, do ich obsługi niezbędne są specjalne uprawnienia. Można je zdobyć w dość prostej procedurze, którą zapoczątkowuje udział w szkoleniu dla operatorów podestów. Przekonajmy się, jak wygląda zdobywanie potrzebnych dokumentów.

Czytaj więcej
ANMIXRENT

Zasady bezpiecznej pracy na rusztowaniach

Praca na rusztowaniu nie należy do najbezpieczniejszych. Pracownikom zagraża o wiele więcej rzeczy, niż sam upadek z wysokości. Są nieustannie narażeni na uderzenie przez spadające z góry przedmioty, przygniecenie ciężkim sprzętem, czy też uszkodzenie konstrukcji samego rusztowania. Dlatego właśnie przestrzeganie zasad bezpieczeństwa i higieny pracy w tym miejscu jest tak bardzo istotne. Co warto o nich wiedzieć? O tym opowiemy w dzisiejszym wpisie.

Czytaj więcej
ANMIXRENT

Wynajęcie podnośnika jako alternatywa dla kupna i leasingu

Podczas wykonywania prac budowlanych niezbędne jest wykorzystanie różnych maszyn. Często potrzebne okazują się podnośniki, które przydają się również podczas prac w branży ogrodniczej, elektrycznej czy dekarskiej. Zakup takiego urządzenia wiąże się z dużym wydatkiem. Wynajem podnośnika jest doskonałą alternatywą dla kupna albo leasingu nie tylko ze względu na mniejsze koszty, ale także wygodę. Dlaczego warto wynająć podnośnik?

Czytaj więcej
ANMIXRENT

Zadania podnośników koszowych na placach budów

Place budowy to specyficzne miejsce pracy, gdzie do wykonywania zadań o różnym charakterze niezbędne są specjalistyczne narzędzia i urządzenia. Wznoszenie nowych budynków i innych obiektów wymaga użycia profesjonalnego sprzętu, dzięki któremu możliwe jest zrealizowanie wielu skomplikowanych prac. Jednym z powszechnie wykorzystywanych urządzeń na placach budów są podnośniki koszowe. Te popularne urządzenia dźwignicowe cieszą się dobrą reputacją i wzięciem, ponieważ umożliwiają pracownikom budowlanym dotarcie do trudno dostępnych oraz usytuowanych wysoko miejsc. Bez pomocy podnośników koszowych praca w tych lokalizacjach byłaby niemożliwa.

Czytaj więcej
ANMIXRENT

Elektryczny czy spalinowy – jaki podnośnik wybrać?

Wiele prac wykonywanych zarówno wewnątrz budynków, jak i na zewnątrz wymaga wyposażenia się w specjalistyczne maszyny umożliwiające pracę na wysokościach. Wszystkie prace przeprowadzane na dużych wysokościach muszą być realizowane z pomocą specjalnych podestów ruchomych, które umożliwiają podniesienie na pożądaną wysokość zarówno pracowników, ich ekwipunku, jak i dodatkowych ładunków. Najlepszym rozwiązaniem jest wynajem podnośnika albo jego zakup, w zależności od tego, jak często zamierzamy z niego korzystać. Można zdecydować się na podnośnik nożycowy, przegubowy albo przegubowo-teleskopowy, z napędem elektrycznym albo spalinowym. Który napęd wybrać? 

Czytaj więcej
ANMIXRENT

Przy jakich pracach na wysokości stosuje się podnośniki koszowe?

Prace na wysokości często nie byłyby możliwe, gdyby nie specjalistyczny sprzęt, którym posługują się osoby wykonujące określone zadania. Obecnie coraz częściej wykorzystuje się różnego rodzaju podnośniki koszowe. Są to urządzenia dźwignicowe, przyjmujące postać platformy lub kosza, które zawsze znajdują się na końcu hydraulicznego ramienia. Ramię to zazwyczaj umieszczone jest na kołowym pojeździe mechanicznym.

Czytaj więcej