Home » Blog » Na co należy zwrócić uwagę przy wynajmie podnośnika koszowego?

Na co należy zwrócić uwagę przy wynajmie podnośnika koszowego?

ANMIXRENT

Realizacja niektórych robót budowlanych przy elewacji, odwodnieniach czy pokryciu dachowym, a także wykonywania prac instalacyjno-montażowych oraz konserwacji bądź napraw nierzadko wymaga dotarcia na sporą wysokość. W większości przypadków rozwiązaniem, które pozwoli na sprawne i bezpieczne ich przeprowadzenie okaże się wynajem podnośnika koszowego.

W Warszawie udostępnianiem urządzeń tego rodzaju zajmuje się firma Anmix Rent, która poza wypożyczaniem zwyżek koszowych oferuje podesty nożycowe, a także dysponuje ładowarkami teleskopowymi. Przekonajmy się, co wyróżnia podnośniki koszowe i sprawdźmy, jakie ich charakterystyki są najistotniejsze w praktyce.

Czym jest podnośnik koszowy i do czego służy?

Podnośnik koszowy to urządzenie przeznaczone do robót wysokościowych. Jest ono wyposażone w platformę roboczą zabezpieczoną barierkami i osadzoną na teleskopowo-przegubowym ramieniu składającym się z rozkładanych hydraulicznie segmentów, które może być podnoszone w górę oraz przemieszczane na boki za sprawą obrotowej wieży, na jakiej jest umieszczone. Zależnie od rodzaju podnośnika może on być wykorzystywany jedynie na zewnątrz lub zarówno wewnątrz, jak i poza budynkami. Obsługa podnośnika wymaga posiadania specjalnych uprawnień UDT.

Na jakie parametry podnośnika należy zwrócić uwagę?

Kluczowym parametrem użytkowym podnośnika koszowego będzie jego wysokość podnoszenia, a więc pułap, jaki można z jego użyciem osiągnąć. Liczyć będzie się zwykle również wysięg, a zatem największe dopuszczalne przesunięcie kosza od jego podstawy. Niezwykle istotna okaże się też nośność, a więc maksymalne obciążenie platformy roboczej. Wśród ważnych kwestii znajdzie się też sposób napędzania urządzenia – choć za realizację poszczególnych zadań odpowiada układ hydrauliczny, to może on być zasilany jednostką spalinową bądź silnikiem elektrycznym.