Chyba nikogo nie trzeba przekonywać, że bez nowoczesnych podnośników realizacja usług w wielu branżach byłaby o wiele trudniejsza. Firmy remontowe, budowlane, montażowe, dekoracyjne itp. wykonywałyby swoje zlecenia o wiele dłużej i zapewne – mniej precyzyjnie. Jak specjaliści dobierają odpowiedni podnośnik do danego zadania? Kiedy lepiej sprawdzi się podest ruchomy, a kiedy podnośnik koszowy? Sprawdźmy!

Kiedy sprawdzi się podest ruchomy?

Jedną z ważniejszych zalet podestów ruchomych jest to, że oferują one dużo miejsca do pracy. Świetnie sprawdzają się więc tam, gdzie do pracy na wysokości konieczne jest dostarczenie pracowników wraz z materiałami lub sprzętem. Podesty ruchome często wykorzystywane są również w transporcie i logistyce, gdzie znacząco ułatwiają załadunek i rozładunek towarów. Można spotkać je też w magazynach oraz zakładach produkcyjnych i przetwórczych. Maszyny te mogą mieć różną konstrukcję i rodzaj napędu — każda firma bez problemu znajdzie taki model podestu, który najlepiej sprawdzi się w danym zadaniu.

Do czego przyda się podnośnik koszowy?

Podnośniki koszowe umożliwiają przetransportowanie pracownika dokładnie w to miejsce, w którym ma być wykonana usługa. Tego typu podnośniki są o wiele bardziej precyzyjne niż podesty ruchome, którymi po ustawieniu na podłożu można sterować tylko w górę i w dół. Podnośniki koszowy przyda się przy drobniejszych pracach remontowych, montażowych czy budowlanych. Chętnie korzystają z nich ekipy dekarskie, dekoracyjne, a nawet… strażacy. Przydają się one podczas pielęgnacji drzew oraz myciu i konserwacji niektórych obiektów budowlanych. Mogą też zastąpić rusztowanie lub ruchomy podest tam, gdzie jest zbyt ciasno na ich postawienie.