Home » Blog » Jak dopasować zwyżkę do swoich potrzeb? Przegląd parametrów technicznych

Jak dopasować zwyżkę do swoich potrzeb? Przegląd parametrów technicznych

ANMIXRENT
Prace wysokościowe wymagają skorzystania ze sprzętu, który w bezpieczny sposób dostarczy ekipę fachowców wraz z potrzebnym wyposażeniem na określony pułap i umożliwi im swobodną realizację konkretnego zadania. Ponieważ urządzenia tego rodzaju są dość kosztowne, w razie, gdy są one przydatne jedynie okazjonalnie, najlepszą opcją okaże się wynajem zwyżek. W Warszawie w udostępnianiu podnośników nożycowych i koszowych specjalizuje się firma ANMIX RENT, oferująca również rusztowania aluminiowe oraz ładowarki. Przekonajmy się, kiedy najczęściej wypożycza się zwyżki i sprawdźmy, co należy wziąć pod uwagę, decydując się na dany model.

Kiedy warto korzystać ze zwyżki?

Zwyżki okażą się przydatne przy wykonywaniu różnych zadań. Najczęściej są one używane przy pracach montażowo-instalacyjnych oraz budowlanych i dekarskich. Stosuje się je też m.in. przy myciu elewacji lub dachu, a także konserwacji rozmaitych systemów np. wymianie oświetlenia. Są użyteczne, gdy przeprowadza się serwis sprzętu od instalacji elektrycznych po klimatyzatory. Ciężko bez nich również przeprowadzić inspekcję budynków czy różnych obiektów inżynieryjnych.

Jakie są najważniejsze parametry wynajmowanego podnośnika?

Podnośniki różnią się swoją konstrukcją oraz napędem, a także parametrami użytkowymi. Najważniejsze rozróżnienie dotyczy sposobu przemieszczania, a zarazem zakresu ruchu platformy roboczej. W urządzeniach nożycowych porusza się ona wyłącznie w pionie, natomiast w podnośnikach koszowych w grę wchodzi także ruch na boki oraz zbliżanie się i oddalanie od danego obiektu. Dostępne napędy obejmują silnik spalinowy doskonale sprawdzający się przy pracach terenowych i poza budynkami albo silnik elektryczny świetny wewnątrz rozmaitych obiektów. Pod względem parametrów najważniejsze okażą się wysokość podnoszenia, maksymalny udźwig oraz rozmiar platformy roboczej, a także wysięg, gdy chodzi o sprzęt koszowy.