Home » Blog » Dlaczego lepiej wynająć podnośnik, niż kupować?

Dlaczego lepiej wynająć podnośnik, niż kupować?

ANMIXRENT

Nawet osoby spoza branży zapewne domyślają się, że prace na wysokości o wiele wygodniej i bezpieczniej wykonuje się z pomocą nowoczesnego podnośnika niż na drabinie lub rusztowaniu. Wiele firm budowlanych, remontowych i instalacyjnych na pewnym etapie swojej działalności staje przed wyborem: kupić własny podnośnik, czy lepiej go wynajmować? Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Co trzeba wziąć pod uwagę?

Zakup podnośnika

Podnośniki to bardzo zaawansowane technologicznie urządzenia, które nie należą do najtańszych. Zakup podnośnika zazwyczaj jest mocno odczuwalnym wydatkiem dla firmy. Trzeba pamiętać, że sam zakup to zaledwie część kosztów. Podnośnik wymaga garażowania, ubezpieczenia, serwisowania i stałych przeglądów. Zakup podnośnika przez daną firmę jest opłacalny wtedy, gdy maszyna faktycznie będzie na siebie zarabiać, czyli w praktyce – będzie eksploatowana stosunkowo często. W przeciwnym razie podnośnik zdecydowanie lepiej wynająć.

Wynajem podnośnika

Wynajem podnośników w Poznaniu to oczywiście najlepsza opcja dla dopiero rozwijających się firm, których nie stać jeszcze na zakup drogiego sprzętu. Nie muszą one zastanawiać się, kiedy zakup zwróci się i czy w ogóle do tego dojdzie. Jednak z usługi tej korzystają również duże podmioty, korzystające z podnośników sporadycznie. Wynajem maszyny nawet kilka razy w roku jest o wiele tańszy niż jej zakup. Odpadają też pozostałe koszty utrzymania maszyny. Wynajmując podnośnik, nie trzeba zawracać sobie głowy datami ostatniego przeglądu czy serwisu – otrzymuje się urządzenie sprawne i gotowe do pracy. Co ważne, przy wynajmie można wybrać model najlepiej nadający się do danego zadania, co często jeszcze bardziej ułatwia pracę. Maszynę można wynająć z operatorem, dodatkowo więc nie trzeba zatrudniać fachowca z uprawnieniami do jej obsługi. Wynajem podnośnika jest idealną opcją dla firm, których własne podnośniki są w serwisie, a mają możliwość zrealizowania intratnego zlecenia.