Home » Blog » 3 przykładowe sytuacje, w których warto wynająć ładowarkę teleskopową

3 przykładowe sytuacje, w których warto wynająć ładowarkę teleskopową

ANMIXRENT
Realizacja wielu zadań zmusza do korzystania z odpowiedniego sprzętu, który będzie dopasowany do ich specyfiki. W przypadku znacznej części prac transportowych optymalnym rozwiązaniem stanie się wynajem ładowarki teleskopowej W Warszawie są one dostępne w firmie Anmix Rent, która zajmuje się także wypożyczaniem zwyżek koszowych oraz podestów nożycowych. Przekonajmy się, co wyróżnia ładowarki teleskopowe i sprawdźmy, gdzie okażą się przydane.

Czym jest ładowarka teleskopowa?

Ładowarki teleskopowe są urządzeniami samojezdnymi, które są wyposażone w czterokołowe podwozie umożliwiające przemieszczanie się po utwardzonym podłożu oraz jazdę w terenie. Dzięki odpowiednim rozwiązaniom konstrukcyjnym np. czterem kołom skrętnym mają one doskonałą manewrowość. Ich elementem roboczym jest wahliwe ramię z rozkładanymi hydraulicznie segmentami, które z zasady będzie umieszczone obok kabiny operatora, co korzystnie wpływa na możliwość obserwacji otoczenia i precyzyjne kierowanie maszyną. Cechą charakterystyczną ładowarki teleskopowej jest obniżony środek ciężkości poprawiający stabilność, niska konstrukcja ułatwiająca poruszanie się wewnątrz budynków oraz kompaktowe wymiary.

Do czego wykorzystuje się ładowarki teleskopowe?

Ładowarki teleskopowe to urządzenia, które sprawdzają się przy wielu pracach transportowo-przeładunkowych, a z dodatkowym osprzętem mogą zyskać znacznie szersze możliwości. Najczęściej służą do obsługi ładunków na placach budów, gdzie umożliwiają przemieszczanie palet czy innych masywnych elementów od wiązek rur po różnego typu maszyny. Będą nieocenione w gospodarstwach rolnych, w których pomagają w przenoszeniu bel słomy i siana, a także big bagów z ziarnem bądź nawozami. Są też użyteczne przy robotach przeładunkowych oraz w spedycji i logistyce, gdzie często zastępują klasyczne wózki widłowe.