Home » Blog » Zadania podnośników koszowych na placach budów

Zadania podnośników koszowych na placach budów

ANMIXRENT

Place budowy to specyficzne miejsce pracy, gdzie do wykonywania zadań o różnym charakterze niezbędne są specjalistyczne narzędzia i urządzenia. Wznoszenie nowych budynków i innych obiektów wymaga użycia profesjonalnego sprzętu, dzięki któremu możliwe jest zrealizowanie wielu skomplikowanych prac. Jednym z powszechnie wykorzystywanych urządzeń na placach budów są podnośniki koszowe. Te popularne urządzenia dźwignicowe cieszą się dobrą reputacją i wzięciem, ponieważ umożliwiają pracownikom budowlanym dotarcie do trudno dostępnych oraz usytuowanych wysoko miejsc. Bez pomocy podnośników koszowych praca w tych lokalizacjach byłaby niemożliwa.

Czym jest podnośnik koszowy?

Mianem podnośnika koszowego określamy popularne urządzenie dźwignicowe, które ma charakterystyczną budowę. Składa się z niewielkiego kosza (albo platformy) umocowanego na końcu długiego ramienia. W naszej ofercie odnajdą Państwo podnośniki z ramieniem o konstrukcji przegubowej (umożliwiające dowolną zmianę położenia platformy w różnych kierunkach)  i teleskopowej (takie rozwiązanie umożliwia ruch platformy w górę i w dół oraz po okręgu). Najczęściej są to urządzenia samojezdne wyposażone w wytrzymałe koła idealnie nadające się do jazdy po wyboistym i nierównym terenie.

Do czego wykorzystywane są podnośniki koszowe na placach budów?

Choć zastosowanie podnośników koszowych jest bardzo szerokie, to najczęściej są one wykorzystywane przez firmy budowlane na placach budów. Wynika to z faktu, iż są doskonałą alternatywą dla klasycznych rusztowań lub drabin. Przy ich pomocy można szybko, sprawnie i bezpiecznie podnieść pracowników na określoną wysokość, gdzie wymagane jest przeprowadzenie konkretnych prac. Są stosowane zarówno przy pracach instalacyjnych, jak i wykończeniowych. Znajdują także zastosowanie przy pracach naprawczych przeprowadzanych często w czasie trwania budowy, a także po jej zakończeniu. Używa się ich do malowania budynków, prac dekarskich i blacharskich, montażu termoizolacji budynku, instalacji wentylacyjnej, kładzenia elewacji, a także do wielu prac elektrycznych przeprowadzanych na wysokości (np. montaż oświetlenia zewnętrznego). Przydają się również przy pracach związanych z montażem klimatyzacji i elementów informatycznych. Kiedy budynek jest już w fazie wykańczania, można je wykorzystać do malowania, szpachlowania czy montażu sufitów podwieszanych.