Home » Blog » Wynajęcie podnośnika jako alternatywa dla kupna i leasingu

Wynajęcie podnośnika jako alternatywa dla kupna i leasingu

ANMIXRENT

Podczas wykonywania prac budowlanych niezbędne jest wykorzystanie różnych maszyn. Często potrzebne okazują się podnośniki, które przydają się również podczas prac w branży ogrodniczej, elektrycznej czy dekarskiej. Zakup takiego urządzenia wiąże się z dużym wydatkiem. Wynajem podnośnika jest doskonałą alternatywą dla kupna albo leasingu nie tylko ze względu na mniejsze koszty, ale także wygodę. Dlaczego warto wynająć podnośnik w Poznaniu?

Niewielki koszt najmu i brak kosztów utrzymania

            Własny podnośnik zapewnia wygodę użytkowania i pewną niezależność, ale biorąc pod uwagę cenę jego zakupu, niekoniecznie się opłaci. Taka inwestycja jest sporym wydatkiem i może znacznie obciążyć budżet firmy. Poza tym zwykle bywa tak, że korzystanie z danej maszyny jest niezbędne w ramach wykonywania pojedynczych zadań. W praktyce oznacza to, że istnieje spore ryzyko, że zakupione urządzenie przez wiele czasu będzie stało nieużywane, co bezpośrednio przełoży się na to, że koszty związane z jego zakupem mogą się nie zwrócić. Decyzja o nabyciu maszyny na własność lub  w leasingu wiąże się także z koniecznością jej utrzymywania. Mamy tutaj na myśli opłaty związane z przeglądami, ewentualnymi naprawami czy ubezpieczeniem. W przypadku najmu takie wydatki nie interesują wynajmującego oraz nie obciążają budżetu firmy.

Dopasowanie sprzętu do aktualnych potrzeb      

            W zależności od zakresu wykonywanych prac w danym okresie, potrzeby dotyczące korzystania ze specjalistycznych sprzętów mogą być różne. W naszej firmie oferujemy różne rodzaje podnośników, które sprawdzą się najlepiej w zależności od rodzaju wykonywanych pracPodnośniki koszowe, nożycowe, elektryczne czy spalinowe mogą okazać się przydatne na różnych etapach prowadzonych robót. Dzięki elastycznemu czasowi wynajmu nasi Klienci mogą korzystać ze sprzętu, który w danym momencie najlepiej spełni ich oczekiwania. W przypadku zakupu nie jest to możliwe, ponieważ wiązałoby się to z nabyciem co najmniej kilku urządzeń. Na budowie oprócz podnośników, niezbędne bywają też na przykład ładowarki teleskopowe lub inne urządzenia. Nasz sprzęt jest regularnie serwisowany, dzięki czemu zapewni bezpieczne oraz sprawne wykonywanie robót.