Home » Blog » Przy jakich pracach na wysokości stosuje się podnośniki koszowe?

Przy jakich pracach na wysokości stosuje się podnośniki koszowe?

ANMIXRENT

Prace na wysokości często nie byłyby możliwe, gdyby nie specjalistyczny sprzęt, którym posługują się osoby wykonujące określone zadania. Obecnie coraz częściej wykorzystuje się różnego rodzaju podnośniki koszowe. Są to urządzenia dźwignicowe, przyjmujące postać platformy lub kosza, które zawsze znajdują się na końcu hydraulicznego ramienia. Ramię to zazwyczaj umieszczone jest na kołowym pojeździe mechanicznym.

Kiedy używa się podnośników koszowych?

Podczas prac na wysokości często wykorzystuje się dobrze znane drabiny oraz rusztowania. Są jednak zadania, przy których najlepiej sprawdzą się podnośniki koszowe. W branży budowlanej montaż elementów konstrukcyjnych na wysokości odbywa się przy pomocy dźwigu. Podnośnik koszowy przydaje się także do montażu i czyszczenia okien oraz elewacji. Prace związane z ocieplaniem budynków, montaż różnego rodzaju instalacji (elektryczna, p-poż, wentylacja, klimatyzacja itp.) również wykonuje się przy użyciu odpowiednich rodzajów podnośników koszowych. Mogą się one też przydać przy pracach elektrycznych. Dzięki nim pracownik budowy nie tylko sam wznosi się na odpowiednią wysokość, ale może też zabrać ze sobą odpowiedni sprzęt. 

Podnośniki – wielość możliwości 

Podnośniki ułatwiają malowanie budynków. Sprawdzają się podczas prac zimowych — przy usuwaniu śniegu i lodu z dachów. Są one nieocenione przy zadaniach związanych z pielęgnacją zieleni. Zapewniają dużo większe bezpieczeństwo i skuteczność przy przycinaniu drzew i krzewów niż prace alpinistyczne. Co więcej, umożliwiają również wycinkę selektywną drzew, którą zaczyna się od góry. Podnośniki koszowe spotyka się także w branży reklamowej — tam służą do instalacji reklam umieszczonych na wysokości, np. billboardów.