Blog firmy Anmix

ANMIXRENT

Przy jakich pracach na wysokości stosuje się podnośniki koszowe?

Prace na wysokości często nie byłyby możliwe, gdyby nie specjalistyczny sprzęt, którym posługują się osoby wykonujące określone zadania. Obecnie coraz częściej wykorzystuje się różnego rodzaju podnośniki koszowe. Są to urządzenia dźwignicowe, przyjmujące postać platformy lub kosza, które zawsze znajdują się na końcu hydraulicznego ramienia. Ramię to zazwyczaj umieszczone jest na kołowym pojeździe mechanicznym.

Czytaj więcej
ANMIXRENT

Elektryczny czy spalinowy – jaki podnośnik wybrać?

Wiele prac wykonywanych zarówno wewnątrz budynków, jak i na zewnątrz wymaga wyposażenia się w specjalistyczne maszyny umożliwiające pracę na wysokościach. Wszystkie prace przeprowadzane na dużych wysokościach muszą być realizowane z pomocą specjalnych podestów ruchomych, które umożliwiają podniesienie na pożądaną wysokość zarówno pracowników, ich ekwipunku, jak i dodatkowych ładunków. Najlepszym rozwiązaniem jest wynajem podnośnika albo jego zakup, w zależności od tego, jak często zamierzamy z niego korzystać. Można zdecydować się na podnośnik nożycowy, przegubowy albo przegubowo-teleskopowy, z napędem elektrycznym albo spalinowym. Który napęd wybrać? 

Czytaj więcej
ANMIXRENT

Zadania podnośników koszowych na placach budów

Place budowy to specyficzne miejsce pracy, gdzie do wykonywania zadań o różnym charakterze niezbędne są specjalistyczne narzędzia i urządzenia. Wznoszenie nowych budynków i innych obiektów wymaga użycia profesjonalnego sprzętu, dzięki któremu możliwe jest zrealizowanie wielu skomplikowanych prac. Jednym z powszechnie wykorzystywanych urządzeń na placach budów są podnośniki koszowe. Te popularne urządzenia dźwignicowe cieszą się dobrą reputacją i wzięciem, ponieważ umożliwiają pracownikom budowlanym dotarcie do trudno dostępnych oraz usytuowanych wysoko miejsc. Bez pomocy podnośników koszowych praca w tych lokalizacjach byłaby niemożliwa.

Czytaj więcej
ANMIXRENT

Wynajęcie podnośnika jako alternatywa dla kupna i leasingu

Podczas wykonywania prac budowlanych niezbędne jest wykorzystanie różnych maszyn. Często potrzebne okazują się podnośniki, które przydają się również podczas prac w branży ogrodniczej, elektrycznej czy dekarskiej. Zakup takiego urządzenia wiąże się z dużym wydatkiem. Wynajem podnośnika jest doskonałą alternatywą dla kupna albo leasingu nie tylko ze względu na mniejsze koszty, ale także wygodę. Dlaczego warto wynająć podnośnik?

Czytaj więcej
ANMIXRENT

Zasady bezpiecznej pracy na rusztowaniach

Praca na rusztowaniu nie należy do najbezpieczniejszych. Pracownikom zagraża o wiele więcej rzeczy, niż sam upadek z wysokości. Są nieustannie narażeni na uderzenie przez spadające z góry przedmioty, przygniecenie ciężkim sprzętem, czy też uszkodzenie konstrukcji samego rusztowania. Dlatego właśnie przestrzeganie zasad bezpieczeństwa i higieny pracy w tym miejscu jest tak bardzo istotne. Co warto o nich wiedzieć? O tym opowiemy w dzisiejszym wpisie.

Czytaj więcej
ANMIXRENT

Czy obsługa podnośników wymaga specjalnych uprawnień?

Podnośniki są urządzeniami, które pozwalają na wykonywanie różnych rodzajów robót na wysokości. Ponieważ wiąże się to z podwyższonym ryzykiem wypadku, do ich obsługi niezbędne są specjalne uprawnienia. Można je zdobyć w dość prostej procedurze, którą zapoczątkowuje udział w szkoleniu dla operatorów podestów. Przekonajmy się, jak wygląda zdobywanie potrzebnych dokumentów.

Czytaj więcej